180087 Bella

Liik Koer
Tõulisus saksa lambakoera laadne
Vanus 3 aastat
Ster/kastr. Jah
Välimus lühikarvaline musta selja ja pruuni piirdega
Sugu Emane
Päritolu Kodust
Varjupaigas alates 28.03.2018
Karantiinis kuni 07.02.2018

Vanemad inimesed võtsid endale koera teadmisega, et neil on ju alati suured koerad olnud ja saavad hakkama. Aga kahjuks ei saanud, sest kodus oli ka väike koer, kes Bellale meeltmööda ei olnud ning ta andis sellest teada hammastega. Muidu on Bella nagu tavaline perekoer, kes armastab palli ja lendavat taldrikut mängida, suhtleb kenasti lastega ning on hea valveinstinktiga. Silmavaade võib tal veidi kahtlustav olla, kuid sõbrunedes ei pane seda enam tähele.
---
Bella käis vahepeal uues kodus... Kuid seal ka asjad ei laabunud.
Bella põeb ilmselt üksindusahistust olles sakslasele tüüpiliselt inimese külge nagu liimitud - ehk ei kannata üksiolemist (võib destruktiivselt käituda) ja ei sobi ilmselt ka kortermajja oma häälekuse tõttu (sakslase tüüpi koerale omane inisemine ning üksi olles ka ulgumine). Koer, keda päris kindlasti ei saa aianurka ketti unustada ja kelle ajule peab pidevalt ülesandeid andma.
Meie oludes ta nii ei käitu - ilmselt pidev inimeste ja teiste koerte nägemine. Ära ei tohi unustada ka seda, et Bella ei sobi kokku teiste koertega, eriti väikestega.

Vaatame ja uurime seda käitumismustrit ning püüame talle seekord leida sellise kodu, kes mõistab sakslase hingeelu.