Looma adopteerimine

Adopteeritavateks loomadeks Tartu Koduta Loomade Varjupaigas on loomad, kes on pärast leidmist viibinud varjupaigas vähemalt 14 päeva või loomad, kellest omanik on loobunud.

Uue omanikuga sõlmitakse Adopteerimisleping.
Loomade loovutus ei ole tasuta, vaid uus omanik kannab osaliselt loomale tehtud kulutused.
Looma adopteerijal peab adopteerimishetkel olema esitada isikut tõendav dokument.

Kirja teel ja telefonitsi loomi võimalikule uuele omanikule ei broneerita.
Me eeldame, et  inimesel, kes soovib looma aidata adopteerimise läbi, leidub aega, huvi ja võimalust tulla tutvuma looma iseloomu/käitumise iseärasustega reaalis ning omakorda tutvustab meile, millistesse oludesse loom läheb.

VÄLISTUSED ADOPTEERIMISEL:

 • Alla 18-aastasele isikule looma ei loovutata.
 • Üle 65 aastastele kodanikele kuni 2 aastaseid kutsikaid ei loovutata, kuna varjupaika saabub liiga palju täiskasvanud koeri, kellest eakad omanikud loobuvad, sest ei saa enam nende pidamisega hakkama ei materiaalselt ega füüsiliselt. Täiskasvanud ja/või eakatel koertel on Eesti tingimustes aga vähe lootust leida uut kodu. 
 • Narkootilises või alkoholijoobes või tugevate joobe jääknähtudega kodanikele loomi ei loovutata.
 • Varjupaigal, kui loovutatavate loomade haldajal, on õigus keelduda looma loovutamast, kui tekib kahtlus, et loom ei saa endale stabiilset ja/või hoolivat uut kodu või mis iganes muul põhjusel. Me lähtume eelkõige looma tulevasest heaolust ning meie senistest kogemustest loomade adopteerimisel.
 • Me ei loovuta loomi kinkimiseks, vaid eeldame loomale järeletulija poolselt pühendumist konkreetsele loomale hea elu pakkumiseks tema elupäevade lõpuni. 
 • Tartu Koduta Loomade Varjupaik loomi nn "ukselt uksele" ei toimeta - looma omanikul tuleb tulla loomale ise järele.  

 

KOERAD

Loovutatavad koerad on kõik kiibitud, eakohaselt vaktsineeritud ja varustatud siseriikliku lemmiklooma passiga. Varjupaik kannab uue omaniku üle-eestilisse Eesti Väikeloomaarstide Seltsi Lemmikloomaregistrisse: www.lemmikloomaregister.ee .
Steriliseerimise / kastreerimise operatsioon võib olla tehtud, kuid ei pruugi - vastavalt varjupaigale laekunud annetustele. Kuna annetustest ei jätku 100% operatsioonide kulude katteks, siis eeldame ka adopteerija poolset panust, mis on arvestatud adopteeritava looma loovutushinda. Samuti on steriliseerimise/kastreerimise mitteteostamiseks võimalikud nii ealised, kui ka looma tervisest tulenevad põhjused. 

Adopteerimistasu (alates 10.01.2022):

 • kutsikas (kuni 1 aasta) 100 EUR
 • täiskasvanud koer 75 EUR

Vastavalt vajadusele võime rakendada koerte adopteerimisel deposiiti, tagamaks kutsikate või veel mitte steriliseeritud/kastreeritud koerte operatsiooni teostamist. Sellekohane täpsem informatsioon varjupaigas kohapeal.
Kui soovitakse adopteerida koera, kes veel ei ole läbinud steriliseerimise-/kastreerimiseoperatsiooni, on võimalik teha koerale operatsiooni toetus summas 75 EUR, mille abil saame looma steriliseerida varjupaika teenindavas kliinikus ja mis aitab looma operatsiooni järjekorras ettepoole.  

 

KASSID

Loovutatavad kassid on kõik kiibitud, eakohaselt vaktsineeritud ja varustatud varjupaiga vaktsineerimistunnistusega või lemmiklooma passiga. Varjupaik kannab uue omaniku üle-eestilisse Eesti Väikeloomaarstide Seltsi Lemmikloomaregistrisse www.lemmikloomaregister.ee .

Steriliseerimise / kastreerimise operatsioon võib olla tehtud, kuid ei pruugi - vastavalt kassi vanusele.
Kassipoegi me ei steriliseeri / kastreeri enne 5-6 elukuud.
Täiskasvanud loomade osas püüame jõuda selleni, et kõik varjupaigast väljastatavad täiskasvanud kassid oleksid kas steriliseeritud või kastreeritud. Kuna seda saame teha ainult laekunud annetuste arvelt, siis on operatsiooni järjekorrad pikad (paar kuud). Kui aga inimest huvitab kass, kellel veel ei ole operatsiooni tehtud, on alati võimalik toetada konkreetset kassi, et teda järjekorras ettepoole lükata. 

NB! Kassile järele tulles peab omanikul kaasas korrektne lemmiklooma transpordiboks - suvalistesse pappkastidesse me loomi ei väljasta.

Adopteerimistasu (alates 10.01.2020):

 • kassipoeg / täiskasvanud kass 45 EUR
 • operatsioonitugi kassile 35 EUR

 

Endiselt on jõus heategevuslik programm Seenior seeniorile.
Üle 65 aastane kodanik saab adopteerida eakama koera  (alates vanusest 8 aastat) soodushinnaga, milleks on 45 EUR, kassi puhul 35 EUR.

Nii koerale kui kassile on võimalik ettetellimisel (vähemalt 24h) ja lisatasu eest vormistada EU-reisipass (17 eurot) ning manustada piiriületuseks vajalik ussirohi, mis kinnitatakse loomaarsti poolt EU-passis  (5 eurot)

 

NÄRILISED, EKSOOTILISED LINNUD, REPTIILID jm VÄIKELEMMIKLOOMAD

Muudest väikelemmikutest kiibime ainult tuhkruid.

Küülikud saavad müksomatoosivastase vaktsiini

 • Hiired, hamstrid, rotid 5 EUR
 • Liivahiired, deegud 5 EUR
 • Merisead 12 EUR
 • Küülikud 15 EUR
 • Tšintšiljad 25 EUR
 • Tuhkrud 55 EUR
 • Viirpapagoid 15 EUR
 • Nümfkakaduud 40 EUR

Varjupaiga toetajad:

ma armastan aidata

sternlogo

tartulogo