Reeglid

  • Kõigepealt soovitame läbi lugeda kõik materjalid, mis varjupaiga kodulehel leiduvad. Mitte ainult vabatahtlikku tööd puudutavad, vaid ka muu informatsioon - nii saad ülevaate meie varjupaiga tegevusest ja olemusest ning Sul on lihtsam kohapeal orienteeruda.
  • Oma vabatahtlikuks tulemise soovist peaks teatama vähemalt 1 päev ette telefonil 15400. On perioode, mil vabatahtlikke käib väga palju ja kõigile korraga ei ole lihtsalt platsi peal tööd pakkuda. Samas on aegu, kus teinekord ei käi päevade kaupa mitte kedagi. Tööde planeerimise ja ühtlase jaotamise huvides on, et meil oleks info vabatahtlikuks tulemise kohta varem olemas.
  • Varjupaika tulles pane selga olustikule ja ilmastikule sobiv riietus. Ehk siis mugavad jalanõud (mitte tikk-kontsad) ja riided, mis kannatavad mustaks saamist ja mille rebenemisest ei ole kahju. Jälgi ilmateadet - kui on külm, ei maksa tulla nabapluusis ja vastupidi, kui on palav, ei maksa tulla sulejopes. Kui sajab, on asjakohasteks riieteks vihma pidav jope ja kummikud.  Uskumatult paljud eksivad iseenda vastu riietuse valikul - lihtsalt pärast on endal paha olla.
  • Kui tuled jalutama koeri, võta kaasa tugevamad nahk- või töökindad - nendega kaitsed end kätevigastuste vastu (koer tõmbab - jalutusrihmast või kukkumisel tekkiv vigastus).
  • Ära kasuta tugevalõhnalist parfüümi - loomade lõhnataju on inimese omast tuhandeid kordi teravam. Mis inimesele meeldiv, võib loomale olla ärritav.
  • Ära kanna suuri, helkivaid ning kilisevaid ehteid - mõni loom võib tahta nendega mängida või vastupidi - see ajendab looma Sind ründama.
  • Loomadega tegelemise ajal on keelatud kasutada elektroonilisi suhtlusvahendeid – nimetatud tegevus juhib tähelepanu loomalt eemale ja võib tekitada ohuolukordi. Juhul, kui sellele korraldusele ei alluta, on varjupaiga töötajal õigus vabatahtlik varjupaigast välja saata.
  • Koertega jalutama minnes küsi pääslast „kakakotikest“ – jalutatava koera järelt tuleb koristada, nagu üks õige koerajalutaja teeb. Nii ei astu sa ise ega teised pärast Sind kogemata hunniku sisse.
  • Võid loomadele kaasa võtta maiust, kuid alati näita seda eelnevalt varjupaiga töötajale. Kõikidele loomadele ei pruugi kõik sobida.
  • Varjupaika jõudes tuleb läbi lugeda pääslas kollasel paberil olev varjupaiga kodukord ja selle kinnituseks ning enda registreerimiseks kirjutada külastajate registreerimisvihikusse kuupäev, enda nimi, elukoht asula täpsusega, vanus ja allkiri. Neid andmeid kasutatakse hiljem varjupaiga poolt külastusstatistika tegemiseks ning allkiri käib selle kohta, et vabatahtlik vastutab oma tegevuse eest varjupaiga territooriumil.
  • Tööde juurde juhendavad Sind pääslainimesed või loomade talitajad. Tööde tegemise puhul tuleb järgida Sulle seletatavaid reegleid, sest varjupaik on kõrge riskitasemega koht - peale inimeste võivad kannatajateks olla ka loomad. Valede töövõtete või hügieeninõuete eiramise puhul võivad loomad haigestuda, koerad võivad pääseda purelema ja tagajärjeks on kergemal juhul suuremad ravikulud varjupaigale, raskemad juhud võivad lõppeda inimeste vigasaamise ja/või loomade eutanaasiaga.
  • Ära unusta, et varjupaigas olles oled vastutav oma tegevuse eest - ehk siis väldi ohuolukordi, käitu rahulikult ja allu varjupaiga töötajate juhistele.
  • Kui Sulle meie juures meeldis ja Sa tahad edaspidigi varjupaiga loomadele toeks olla, siis mõtle enda jaoks läbi - äkki saab Sinust varjupaiga püsivabatahtlik. Anna sellekohasest soovist teada varjupaiga kontoris.

Varjupaiga toetajad:

ma armastan aidata

sternlogo

tartulogo